Araç Bobin Arızası Belirtileri

Arabalarda bulunan aküler 12 voltluk bir gerilime sahiptir. Aracın çalışmasında ise çok yüksek voltaj gerekir. Bujilerin ateşleme yapabilmesi için ateşleme bobini ile elektrik gücü üretilir. Eğer ateşleme bobininde arıza söz konusu olursa, başta aracın çalışmaması olmak üzere başka problemler ortaya çıkar. Bobinde oluşan arıza nedeniyle:

  • Motor zor çalışır ya da hiç çalışmaz.
  • Motorda sıkışma sorunu yaşanır.
  • Egzozda patlama olur.
  • Rölanti çalışma düzeni kaybolur.
  • Motor sarsıntılı çalışır.
  • Yakıt tüketimi artar.
  • Arıza ışığı yanar.
  • Çalışır durumda olan motor stop eder.
  • Motor performansında düşüş olur.
Bu belirtilere bakarak ateşleme bobininde önemli bir problem olduğunu anlamak mümkün olur.

Araç Bobin Arızası Belirtileri

Araç Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç bobin arızası birtakım belirtilerle ortaya çıkar ve sürücülerin ikaz edilmesine yardımcı olur. Normal sürüş deneyiminin dışında bu arızalar aracın çalışmasına engel oluşturur. Uzman ekiplerin yapmış olduğu çalışmalar, gerekli bakımların düzenli şekilde oluşmasına destek verir. Ateşleme bobini gibi çok gerekli bir parçanın verimli çalışmasında düzenli kontrollerin çok önemli katkısı kendini gösterir. İkaz edici özelliğe sahip olan belirtilere bakarak aracın ateşleme sisteminde sorun olduğu anlaşılır. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan tetkikler sorunun kaynağını bulmada etkili olur.

Araç Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç Bobin Arızası Nasıl Oluşur?

Araç bobin arızası belirtileri bu sistemde oluşan sorunların anlaşılmasına yardımcı olur. Bazen buji bağlantı kablolarında kopma, elektrik kesintisi ve kısa devre gibi sorunlar ortaya çıkar. Kullanıma bağlı yıpranma ve ürünün kullanım ömrünün tamamlanması da sorunun kaynağı olabilir. Esas önelmiş olan konu sorunun anlaşılması ve hemen müdahale edilmesidir. Ateşleme sorunlarını gidermek için yapılan çalışmalar araçların sorunsuz olarak çalışmasına katkı sağlar.

Araç Bobin Arızası Nasıl Oluşur?

Araç Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Araç bobin arızası araçlar için ve sürücüler için en istenmeyen durumların başında gelir tek kullanımlık ve tamiri mümkün olmayan ateşleme bobini mutlaka değiştirilmelidir. Aracın bu yönde arızası ortaya çıktığında, servisimiz pratik çözümlerle ihtiyaçlara hemen cevap verir. Kaliteli parça tedariki, uzman ekipler ve sahip olduğumuz modem iş istasyonları, hizmet kalitemizi çok yükseltir. Aracınızın gereksinimi olan parçaları garantili şekilde sağlar ve montaj hizmeti veririz. Böylelikle ateşleme sisteminiz sorunsuz çalışır. Aracınız bu sebeple yolda kalmaz. Teknisyenlerimizin başarısı, yüksek teknoloji kullanımı ile daha iyi sonuç verir.

Araç Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X